PLASTİK ENJEKSİYON MAKİNELERİ
Üretim aşamasında, sıcaklık yardımı ile eritilmiş plastik hammaddenin bir kalıp içine enjekte edilerek şekillendirilmesi ve soğutularak kalıptan çıkarılmasını sağlayan makinelerin ortak adıdır.
SOĞUTMA ve ISITMA SİSTEMLERİ
Hava sıcaklığından bağımsız olarak istenilen sıcaklıkta proses soğutma elde etmenizi sağlayan sistemlerdir. Kalıp Soğutma, Yağ soğutma, Su Soğutma, Hava Soğutma olarak ayrılmaktadır.
PLASTİK KIRMA MAKİNELERİ
Kırma makinesi ile plastik hurda, takoz, fire ve yolluklarınızı atmak yerine geri dönüşümüne imkan sağlar. Hammadde maliyetinizi düşürerek amortisman süresini kısaltır.
METAL AYIRICI SİSTEMLER
Metal dedektörü ve metal ayırma cihazları sadece demir ve demir esaslı metalleri değil; alüminyum, bakır, kurşun, paslanmaz gibi mıknatısların yakalayamayacağı metalleri tespit eder ve ayıklar.
PLASTİK HAMMADDE KURUTMA SİSTEMLERİ
Plastik malzemenizin işleme makinesine girmeden önce kurutulmasını sağlayan sistemlerdir. Nem barındırmayan hammadde pürüzsüz ve yüksek kalitede bir ürün almanızı sağlayacaktır.
PLASTİK HAMMADDE TAŞIMA SİSTEMLERİ
Hammadde taşıma sistemleri ile gerek tekil, gerekse merkezi besleme sistemleri ile hammaddenizin işleme makinelerine el değmeden otomatik bir şekilde taşınmasını sağlar.
BOYA ve HAMMADDE DOZAJLAMA SİSTEMLERİ
Masterbatch boya ve katkılarınızın, istenilen oranlarda hassas bir şekilde dozajlama cihazlarımız ile volumetrik ,gravimetrik ve batch olarak homojen bir şekilde karışımı sağlanır.
HAMMADDE KARIŞTIRMA SİSTEMLERİ
Orijinal hammaddenizin granül boya, kırma malzeme, toz boya ve diğer katkı maddeleri ile homojen bir şekilde karıştırılmasını sağlar ve son ürünün pürüzsüz çıkmasını sağlar.
ROBOT OTOMASYON SİSTEMLERİ ve KONVEYÖRLER
Konveyörler makine yanı çalışmaya uygun olup, robot ile senkron çalışabilirler. Robotlar uygulamaya bağlı olarak 50 ton ile 3600 ton aralığındaki enjeksiyon makinelerinde kullanılabilmektedir.
Shini
Borche
Milacron
Industrial Frigo
Movacolor
Maguire
Virginio
Sesotec
 • İnsanlar gitgide daha iyi, uzun ve kaliteli hayatlar sürmektedir. Modern plastik ürünlerinin sınır tanımaz çok yönlülüğü sayesinde 50 yıl önce akla hayale sığmayan tıbbi atılımlar artık sıradan bir hal almıştır.

   

  Bazı Uygulamalar

  Kan damarlarının açılması: Artık kalp ameliyatlarında kan damarlarını açmak için ince borular (kateter) kullanılırken, bunları tıkayan kalıntılar "damar destekleyici" adında küçük spiral şekilli bir implant yardımıyla parçalanabilir. Müdahalenin yapıldığı atardamara yerleştirilen bu implant, özellikle tıp alanı için geliştirilmiş ve aktif maddeler barındıran bir plastiktir.

   

  Protez: Artık plastik malzemeler deformiteleri doğrultan, destekleyen veya düzelten ortopedik cihazlar olarak da kullanılmaktadır. Vücudun hareket eden uzuvlarının işlevini iyileştirmek, bir uzvun yerini alarak temel işlevini sürdürmesini sağlamak gibi kullanımları dahi söz konusudur. Sentetik maddeler aynı zamanda damar destekleyiciyle rahatlatılamayan atardamarlarda hayati bir rol oynamaktadır. Aortun sorunlu bölümü çıkarılarak esnek, plastik bir protezle boşluk köprülenir. Bu sayede vücudun can damarı tekrar işler hale gelir.

   

  Yapay kornealar: Göz yaralanmaları yahut kornea erozyonu gibi kronik iltihap durumları görme bozukluğuna yol açabilir. Organ nakliyle başarı şansının çok düşük olması durumunda tek çare protez olmaktadır. Tedavilerde özel silikondan üretilen yapay kornealar kullanılmaktadır. Yalnızca 0.3-0.5 milimetre kalınlığı, son derece şeffaf ve esnek yapısı, doğal korneaya benzer biyo-mekanik özelliğinin yardımıyla yeniden tam görüş imkanı sağlar.

   

  İşitme cihazları: Ağır işitme kaybı yaşayanlar artık bir plastik implant yardımıyla yeniden işitme duyularına kavuşabilmektedir. Bu implant bir adet mikrofon, vücuda giyilen mikro bilgisayara bağlı bir iletim cihazı, bir uyarıcı ve 16 farklı frekans aralığında yayın yapan 16 elektrotlu bir elektrot taşıyıcı gibi parçalara sahiptir. Ses sinyallerini elektrik sinyallerine dönüştürüp zarar görmüş hücreleri baypas ederek işitme sinirlerini doğrudan harekete geçirir.

  Plastik ilaç kapsülleri etken maddeyi doğru zamanda, tam gereken miktarda salar. Tartarik asit bazlı polimer kademeli olarak parçalanıp etken maddeleri daha uzun bir süre zarfında, yavaş yavaş salar. Kişiye özel uyarlanan bu ilaçlar sayesinde çok miktarda hapı sık aralıklarla almanız gerekmez.

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM