Shini
Borche
Industrial Frigo
Movacolor
Maguire
Min-Hui
Lici
FCS
sipa
Mesutronic
 • SUZUKI MOTORCYCLES INDIA PVT. LTD., Suzuki Motor Corporation Japonya’nın bir iştirakidir ve Hindistan’ın Gurgaon (Haryana) şehrinde 1.700 çalışan ile yıllık 750.000 motosiklet ve scooter üretim kapasiteli bir fabrika işletmektedir.

  SUZUKI’nin temel felsefesi yapısal ve fonksiyonel olarak her zaman en iyi motosikletleri sunmaktır. SUZUKI ürünlerinin geliştirilmesi müşterilerin istek ve talepleri baz alınarak gerçekleştirilir. SUZUKI için kalite kontrol büyük önem arz etmektedir. Motosikletlerin her bir aksamı kontrol ve kalite testlerine tabi tutulmaktadır. Ürün malzeme kalitesi ve estetik gereksinimlerinin yerine getirilmesini sağlamak için her bir imalat bileşeni montaj aşamasına taşınmadan önce performans testleri ile kontrol edilir. SUZUKI, yüksek verimlilikte bir kontrol yapısı oluşturmak için, S+S Separation and Sorting Technology‘den Protector serisi metal ayırıcıları da kapsayan son teknoloji kontrol ve test makinelerini kullanıma almıştır.

  Görev
  Motosikletin plastik aksamları enjenksiyon kalıplama makinelerinde üretildikten sonra ilgili ürün renklerine boyanmaktadır. SUZUKI, günlük 1.500 adet motosiklet üretim hacmine sahip olmasından dolayı, üretimde hem işlenmemiş granül hem de geri kazanılmış malzeme kullanmayı tercih etmektedir. Fakat, geri kazanılmış ve yeniden öğütülmüş malzemenin işlenmesi aşamasında metal parçacıklar içeren yabancı maddeler bu süreci karmaşık hale getirmektedir. Bu da, maliyetli enkejsiyon kalıplama makinelerinde arzu edilmeyen üretim duraksamlarına ve sıcak yolluk sistemlerinin de hasarlanmasına veya tıkanmasına neden olabilmektedir.

  Çözüm
  Makine duraksamalarını ve kalite noksanlıklarını önlemenin en güvenilir çözümü metal parçacıkları tespit ederek temizleyen metal ayırıcılarının kullanılmasıdır. Protector metal ayırıcıları enjeksiyon kalıplama makinelerinin, ekstüderlerin veya şişirme kalıplama makinelerinin doğrudan girişine kurulmaktadır. Tüm manyetik ve manyetik olmayan metal kirlilikler (çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, vb.), ürünün içinde kalmış olsa dahi tespit edilmektedir. Tespit edilen metal kirlikler ise "Quick-Valve" ayırma ünitesi ile ayrılmaktadır..
  SUZUKI üretim hatlarında hızlı bir keşif ile, metal ayırıcıların enjeksiyon kalıplama makinelerine kurulumu için yalnızca 350 milimetrelik yükseklikte bir alan mevcut olduğu belirlenmiştir. Protector serisi metal ayırıcılar ise ince ve dayanıklı tasarımı ile bu tarz kurulumlar için mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Protector yüksek sıcaklık sürümü, 90°C ila 110°C arasında granüllerin kusursuz bir şekilde işlenmesini sağlamaktadır. Harici bir kesinti “Auto-learn” özelliği sayesinde kompanse edilmektedir. Ön ayarlı çalışma parametreleri de son derece kolay kullanım olanağı sağlamaktadır.

  Müşteri Yorumu
  SUZUKI Proje Müdürü Vipul Vikas, S+S Protector metal ayırcıları ile ilgili memnuniyetini şu şekilde ifade ediyor: “Metal kirliliklerin yol açtığı problemlere karşı sürekli bir çözüm arayışı içindeydik ve sonunda enjeksiyon kalıplama makineleri imalatçımız aracılığıyla S+S ile tanıştık. Şu anda S+S metal ayırıcılarımız kusursuz bir şekilde çalışmakta ve bu sayede de verimliliğimiz %5 oranında artmış durumda.” Kaynak: http://www.sesotec.com/tr/news/motosiklet-plastik-aksamlari-icin-metalden-arindirilmis-granuller/

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM