PLASTİK ENJEKSİYON MAKİNELERİ
Üretim aşamasında, sıcaklık yardımı ile eritilmiş plastik hammaddenin bir kalıp içine enjekte edilerek şekillendirilmesi ve soğutularak kalıptan çıkarılmasını sağlayan makinelerin ortak adıdır.
SOĞUTMA ve ISITMA SİSTEMLERİ
Hava sıcaklığından bağımsız olarak istenilen sıcaklıkta proses soğutma elde etmenizi sağlayan sistemlerdir. Kalıp Soğutma, Yağ soğutma, Su Soğutma, Hava Soğutma olarak ayrılmaktadır.
PLASTİK KIRMA MAKİNELERİ
Kırma makinesi ile plastik hurda, takoz, fire ve yolluklarınızı atmak yerine geri dönüşümüne imkan sağlar. Hammadde maliyetinizi düşürerek amortisman süresini kısaltır.
METAL AYIRICI SİSTEMLER
Metal dedektörü ve metal ayırma cihazları sadece demir ve demir esaslı metalleri değil; alüminyum, bakır, kurşun, paslanmaz gibi mıknatısların yakalayamayacağı metalleri tespit eder ve ayıklar.
PLASTİK HAMMADDE KURUTMA SİSTEMLERİ
Plastik malzemenizin işleme makinesine girmeden önce kurutulmasını sağlayan sistemlerdir. Nem barındırmayan hammadde pürüzsüz ve yüksek kalitede bir ürün almanızı sağlayacaktır.
PLASTİK HAMMADDE TAŞIMA SİSTEMLERİ
Hammadde taşıma sistemleri ile gerek tekil, gerekse merkezi besleme sistemleri ile hammaddenizin işleme makinelerine el değmeden otomatik bir şekilde taşınmasını sağlar.
BOYA ve HAMMADDE DOZAJLAMA SİSTEMLERİ
Masterbatch boya ve katkılarınızın, istenilen oranlarda hassas bir şekilde dozajlama cihazlarımız ile volumetrik ,gravimetrik ve batch olarak homojen bir şekilde karışımı sağlanır.
HAMMADDE KARIŞTIRMA SİSTEMLERİ
Orijinal hammaddenizin granül boya, kırma malzeme, toz boya ve diğer katkı maddeleri ile homojen bir şekilde karıştırılmasını sağlar ve son ürünün pürüzsüz çıkmasını sağlar.
ROBOT OTOMASYON SİSTEMLERİ ve KONVEYÖRLER
Konveyörler makine yanı çalışmaya uygun olup, robot ile senkron çalışabilirler. Robotlar uygulamaya bağlı olarak 50 ton ile 3600 ton aralığındaki enjeksiyon makinelerinde kullanılabilmektedir.
Shini
Borche
Milacron
Industrial Frigo
Movacolor
Maguire
Virginio
Sesotec
 • SUZUKI MOTORCYCLES INDIA PVT. LTD., Suzuki Motor Corporation Japonya’nın bir iştirakidir ve Hindistan’ın Gurgaon (Haryana) şehrinde 1.700 çalışan ile yıllık 750.000 motosiklet ve scooter üretim kapasiteli bir fabrika işletmektedir.

  SUZUKI’nin temel felsefesi yapısal ve fonksiyonel olarak her zaman en iyi motosikletleri sunmaktır. SUZUKI ürünlerinin geliştirilmesi müşterilerin istek ve talepleri baz alınarak gerçekleştirilir. SUZUKI için kalite kontrol büyük önem arz etmektedir. Motosikletlerin her bir aksamı kontrol ve kalite testlerine tabi tutulmaktadır. Ürün malzeme kalitesi ve estetik gereksinimlerinin yerine getirilmesini sağlamak için her bir imalat bileşeni montaj aşamasına taşınmadan önce performans testleri ile kontrol edilir. SUZUKI, yüksek verimlilikte bir kontrol yapısı oluşturmak için, S+S Separation and Sorting Technology‘den Protector serisi metal ayırıcıları da kapsayan son teknoloji kontrol ve test makinelerini kullanıma almıştır.

  Görev
  Motosikletin plastik aksamları enjenksiyon kalıplama makinelerinde üretildikten sonra ilgili ürün renklerine boyanmaktadır. SUZUKI, günlük 1.500 adet motosiklet üretim hacmine sahip olmasından dolayı, üretimde hem işlenmemiş granül hem de geri kazanılmış malzeme kullanmayı tercih etmektedir. Fakat, geri kazanılmış ve yeniden öğütülmüş malzemenin işlenmesi aşamasında metal parçacıklar içeren yabancı maddeler bu süreci karmaşık hale getirmektedir. Bu da, maliyetli enkejsiyon kalıplama makinelerinde arzu edilmeyen üretim duraksamlarına ve sıcak yolluk sistemlerinin de hasarlanmasına veya tıkanmasına neden olabilmektedir.

  Çözüm
  Makine duraksamalarını ve kalite noksanlıklarını önlemenin en güvenilir çözümü metal parçacıkları tespit ederek temizleyen metal ayırıcılarının kullanılmasıdır. Protector metal ayırıcıları enjeksiyon kalıplama makinelerinin, ekstüderlerin veya şişirme kalıplama makinelerinin doğrudan girişine kurulmaktadır. Tüm manyetik ve manyetik olmayan metal kirlilikler (çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, vb.), ürünün içinde kalmış olsa dahi tespit edilmektedir. Tespit edilen metal kirlikler ise "Quick-Valve" ayırma ünitesi ile ayrılmaktadır..
  SUZUKI üretim hatlarında hızlı bir keşif ile, metal ayırıcıların enjeksiyon kalıplama makinelerine kurulumu için yalnızca 350 milimetrelik yükseklikte bir alan mevcut olduğu belirlenmiştir. Protector serisi metal ayırıcılar ise ince ve dayanıklı tasarımı ile bu tarz kurulumlar için mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Protector yüksek sıcaklık sürümü, 90°C ila 110°C arasında granüllerin kusursuz bir şekilde işlenmesini sağlamaktadır. Harici bir kesinti “Auto-learn” özelliği sayesinde kompanse edilmektedir. Ön ayarlı çalışma parametreleri de son derece kolay kullanım olanağı sağlamaktadır.

  Müşteri Yorumu
  SUZUKI Proje Müdürü Vipul Vikas, S+S Protector metal ayırcıları ile ilgili memnuniyetini şu şekilde ifade ediyor: “Metal kirliliklerin yol açtığı problemlere karşı sürekli bir çözüm arayışı içindeydik ve sonunda enjeksiyon kalıplama makineleri imalatçımız aracılığıyla S+S ile tanıştık. Şu anda S+S metal ayırıcılarımız kusursuz bir şekilde çalışmakta ve bu sayede de verimliliğimiz %5 oranında artmış durumda.” Kaynak: http://www.sesotec.com/tr/news/motosiklet-plastik-aksamlari-icin-metalden-arindirilmis-granuller/

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM