PLASTİK ENJEKSİYON MAKİNELERİ
Üretim aşamasında, sıcaklık yardımı ile eritilmiş plastik hammaddenin bir kalıp içine enjekte edilerek şekillendirilmesi ve soğutularak kalıptan çıkarılmasını sağlayan makinelerin ortak adıdır.
SOĞUTMA ve ISITMA SİSTEMLERİ
Hava sıcaklığından bağımsız olarak istenilen sıcaklıkta proses soğutma elde etmenizi sağlayan sistemlerdir. Kalıp Soğutma, Yağ soğutma, Su Soğutma, Hava Soğutma olarak ayrılmaktadır.
PLASTİK KIRMA MAKİNELERİ
Kırma makinesi ile plastik hurda, takoz, fire ve yolluklarınızı atmak yerine geri dönüşümüne imkan sağlar. Hammadde maliyetinizi düşürerek amortisman süresini kısaltır.
METAL AYIRICI SİSTEMLER
Metal dedektörü ve metal ayırma cihazları sadece demir ve demir esaslı metalleri değil; alüminyum, bakır, kurşun, paslanmaz gibi mıknatısların yakalayamayacağı metalleri tespit eder ve ayıklar.
PLASTİK HAMMADDE KURUTMA SİSTEMLERİ
Plastik malzemenizin işleme makinesine girmeden önce kurutulmasını sağlayan sistemlerdir. Nem barındırmayan hammadde pürüzsüz ve yüksek kalitede bir ürün almanızı sağlayacaktır.
PLASTİK HAMMADDE TAŞIMA SİSTEMLERİ
Hammadde taşıma sistemleri ile gerek tekil, gerekse merkezi besleme sistemleri ile hammaddenizin işleme makinelerine el değmeden otomatik bir şekilde taşınmasını sağlar.
BOYA ve HAMMADDE DOZAJLAMA SİSTEMLERİ
Masterbatch boya ve katkılarınızın, istenilen oranlarda hassas bir şekilde dozajlama cihazlarımız ile volumetrik ,gravimetrik ve batch olarak homojen bir şekilde karışımı sağlanır.
HAMMADDE KARIŞTIRMA SİSTEMLERİ
Orijinal hammaddenizin granül boya, kırma malzeme, toz boya ve diğer katkı maddeleri ile homojen bir şekilde karıştırılmasını sağlar ve son ürünün pürüzsüz çıkmasını sağlar.
ROBOT OTOMASYON SİSTEMLERİ ve KONVEYÖRLER
Konveyörler makine yanı çalışmaya uygun olup, robot ile senkron çalışabilirler. Robotlar uygulamaya bağlı olarak 50 ton ile 3600 ton aralığındaki enjeksiyon makinelerinde kullanılabilmektedir.
HIZLI KALIP DEĞİŞTİRME SİSTEMLERİ
Plastik enjeksiyon makinelerinde kalıp değişimleri için zamandan ve enerjiden tasarruf edin. LICI ürünleri kalıp değiştirme işlemlerinin çok hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.
Shini
Borche
Milacron
Industrial Frigo
Movacolor
Maguire
Virginio
Sesotec
Lici
 

 

PLASTİK TESİS OTOMASYONUNDA ANAHTAR TESLİMİ ÇÖZÜMLER

 

Hastek Ltd. Şti. 50 yılı aşkın sektörel tecrübe ve plastik konusundaki bilgi birikimi ile Plastik Teknolojileri Mühendisi Muharrem Manav ve Elektronik Mühendisi Cem Özkaracalar tarafından 7 Ekim 1998’de İstanbul’da kurulmuştur.

 

Kuruluş amacı; Türkiye’de bulunan Plastik Üreticilerinin doğru teknolojik yatırımlar yapmasına destek olmak ve yol boyunca müşterilerinin yanında “anında teknik servis ve yedek parça desteği” ile bulunarak, verimli bir üretimlerinin olmasını sağlamaktır.  

 

İstanbul İkitelli’de 2000m2 Genel Müdürlük ve Showroom, yine İkitelli’de 2000m2 depo, İzmir  Bayraklı’da Ege Bölge Müdürlüğü ile Türk Plastik sektörüne makine, otomasyon sistemleri, yardımcı ekipmanlar ve en önemlisi anında teknik servis hizmeti vermektedir.

 

Plastik, elektronik, makine mühendisleri ve arka plandaki geniş kadrosu ile Dünya plastik teknolojisindeki gelişimleri sürekli takip ederek, müşterilerine ürün, hizmet ve teknik bilgileri vermeye çalışan Hastek, kurulduğu günden bu yana istikrarlı gelişimini sürdürmüş, kendi dizayn ettiği ürünlerinin yanı sıra konusunda uzman ve ünlü birçok büyük Asya ve Avrupa menşeli firmanın da Türkiye mümessilliğini yapmış ve yapmaktadır.

 

Gelişmeyi ve geliştirmeyi hedef edinen Hastek, sadece mümessillik yapıp cihaz satan firmalardan biri olmayıp, her bir müşterinin üretim sorunlarına çözüm getiren, planlanan yatırımları projelendirip en verimli yatırımın yapılmasına katkıda bulunan bir yapıya ve eğitimli kadroya sahiptir. Mümessil firmalardan sürekli alınan eğitimler, on binlerce müşterisinin üretimlerinde yaşanan tecrübelerden edinilen bilgiler, Hastek’in her geçen gün Türk Plastik sektörüne daha fazla katkıda bulunmasını sağlamaktadır.

 

Plastik sektörünün gelişimini de yakından takip eden Hastek’in önceliği Plastik Meslek liselerinde okuyan öğrencilerin eğitimi ve sektöre daha fazla kalifiye elemanın katılmasına katkıda bulunmaktır.  Bu kapsamda plastik okullarına makine ve ekipman bağışlama desteği vermenin yanı sıra  bu bağışlanan makineler üzerinde periyodik eğitimler vermek için de vakit ayırmaktadır.  

 

Her yıl yapılan müşteri memnuniyet anketlerinden çıkan %98 ve üzeri oranlar Hastek ailesinin her bir bireyine daha fazla hizmet isteği aşılamaktadır. EN ÖNEMLİSİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ilkesi ile Türkiye'de konusunda en büyük pazar payına sahip olan Hastek, haksız rekabetin çoğaldığı son dönemdeki zorluklara aldırmadan, 50 yılı aşkın süredir dürüstlük ilkesinden ödün vermeden sağladığı KAYALAŞMIŞ SEKTÖREL GÜVENİNİ korumak için tüm gücüyle çalışmaktadır.

KİLOMETRE
TAŞLARIMIZ
Geçmişten günümüze; Hastek.
19622016
Önceki Yıl Sonraki Yıl
 • 1962

  Onursal Başkanımız Hasan Manav’ın kurduğu HASMAK A.Ş. Plastik Enjeksiyon Makine ve Plastik işleme makinelerinin Kovan Vida imalatı .

 • 1998

  Muharrem Manav ve Cem Özkaracaların ortaklığı ile 7 Ekim 1998 tarihinde, plastik sektöründe doğru TEKNOLOJİ ve TESİS OTOMASYONU yatırımları konusunda plastik sektörüne destek vermek amacı ile HASTEK firması kurulmuştur.

 • 2000

  Tüm Ege ve çevresi bölgelerde anında teknik servis hizmeti vermek için EGE BÖLGE Müdürlüğü İzmirde kurulmuştur.

 • 2003

  Çatalca Serbest Bölge de Mamül depolama amaçlı HASTEK KOLL STİ kurulmuştur.

 • 2007

  İstanbul Plastikçiler Sanayi Sitesi IPKAS da 2000 m2 lik yeni binasına taşınmıştır.

 • 2011

  İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde büyük makine ve cihazları stoklamak amacı ile 2000 m2 lik ek bir depo yatırımı yapılmıştır.

 • 2015

  50 kişiyi aşan kadrosu ile ERP sistemine geçen HASTEK , sektöre verdiği hizmetleri en üst düzeye çekmek için kurum için otomasyon yatırımlarına hız vermiştir.

 • 2016

  Dünya devi yeni üreticiler ile anlaşmalar yapılmış , Tüm Plastik İşleme methodlarında, makine cihaz ve teknik servis verecek düzeye gelinmiştir.

TEKLİF ALIN
SİZİ ARAYALIM